طرز دم آوری صحیح چای ها و انواع دمنوش ها طعم نوش | OkChay

بیشتر چای سیلان چای ارتدوکس است ، به این معنی که با دست پردازش می شود. نوشیدن چای متابولیسم شما را افزایش می دهد ، که ممکن است به افزایش انرژی کمک کند و به بدن کمک کند تا چربی سوزی کند. برای هر قوری بسته به نوع چای 1 – 2 قاشق چایخوری کافیست. چای ایرانی از چای خارجی بهتر است زیرا چای ایرانی هیچگونه رنگ‌ افزودنی، اسانس و مواد معطر شیمیایی ندارد. بسیاری از افراد چای شان طعم و عطر خوبی دارد، به جز نوع چای و مرغوبیت آن طریقه دم کردن چای نیز در طعم آن بی تاثیر نیست.

نکاتی که برای دم کردن چای خوشمزه باید بدان توجه کرد

یکی از مهمترین عوامل ، نحوه دم آوری چای است و می تواند تاثیر بسیار زیادی در کیفیت نوشیدنی ما داشته باشد . برای دم کردن انواع مختلف چای، مقدار چای و زمان دم آوری متفاوتی نیاز است اما در همه موارد، آب کتری یا سماور باید کاملاً زلال و جوش باشد. همچنین توجه نمایید که به ازای چای خشکی که در قوری ریخته شده، میزان آب باید به‌اندازه یک بندانگشت بالای چای خشک باشد. گل سرخ یا همان گل نوعی گل رز است که در ایران به صورت گسترده کشت و استفاده می شود.

بعضی از مواد معدنی موجود در آب باعث قوت بعضی از طعم ها می‌شوند و ما برای درک بهتر طعم چای به آنها احتیاج داریم ولی اگر درصد این مواد از حدی بالاتر برود قدرت جذب آب پایین آمده و توانایی حلال پذیری خود را از چای فروشی های تهران دست می‌دهد . همچنین برای دم آوری هرگز از آب جوشیده شده استفاده نکنید .آب جوشیده شده میتواند بوی فضا را به خود جذب کند ، پس برای هر بار دم آوری از آب تازه استفاده کنید . مسئله مهم بعدی آب مورد استفاده برای دم آوری است .حتما برای شما هم پیش آمده که در کافه یا خانه یکی از دوستانتان چایی چشیده باشید و همان چای را با نسبت یکسان در خانه دم کنید ، ولی نتیجه کاملا متفاوت باشد ! طعم، رنگ و عطر خوش چای را تجربه کنید و همینطور بتوانید روش دم كردن چاي ايرانی را به دوستان خود نیز آموزش دهید.

  • نصف یک کتری رو پر از اب میکنیم و درشو میزاریم تا با حرارت بالا بجوش بیاد.
  • یکی از شاخص‌های سنجش کیفیت چای در ارزیابی حسی، ارزیابی رنگ نوشابه چای است.
  • • داخل یک قوری کوچک نمیشه برای تعداد زیادی از افراد چای دم کرد.
  • پس شما هم اگه طعم این گیاه رو به تنهایی دوست ندارین، بهتره اون رو با گیاهان دیگه‌ای ترکیبش کنین که عطر و طعم بهتری هم داشته باشه.
طرز دم آوری صحیح چای ها و انواع دمنوش ها طعم نوش | OkChay

دم کشیدن برخی چای های موسوم به «دیر دم» نیز بین ده تا 16 دقیقه به درازا می انجامد. برای حفظ کیفیت و خاصیت چای بیش از این نباید عمل صاف کردن را به تاخیر انداخت. برای بهتر دم کشیدن چای قبل از ریختن چای در قوری یا کتری آن را کمی زیر شیر آب گرم بگیرید تا جداره و محفظه آن اندکی گرم شود.

نحوه صحیح دم کردن چای