مشاوره مالیات شرکت ها مشاوره تلفنی مالیات شرکت ها | تکس مپ

مشاوره مالیات شرکت ها مشاوره تلفنی مالیات شرکت ها | تکس مپ به دلیل سازمانی بودن و داشتن ساختار نظام مند شرکت ها و همچنین حساسیت های بیشتر سازمان امور مالیاتی بر آنها باعث شده است که مشاوران مالیاتی بیشتر در شرکت ها مشغول به کار و ارائه خدمات باشند تا برای اشخاص حقیقی. صاحبان مشاغل در سال های قبل خیلی دغدغه مالیات دادن نداشتند و در زمان خود به هر روشی امور را پیش می بردند. ولی تقریبا از سال های 1399 و 1400 شرایط کمی تغییر کرد و فرآیندهای نسبتا جدیدی مانند مالیات و بررسی تراکنش های مرتبط با پایانه های فروشگاهی مانند پوزها و درگاه های الکترونیک، کسب و کارها را تحت تاثیر قرار داد. از طرفی هم مالیات بر تراکنش های مشکوک بانکی باعث شد بسیاری از کسب و کارها به خصوص اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل به چالش کشیده شوند و بسیاری از مودیان هم مشمول پرداخت مالیات های هنگفتی شدند. قوانین مالیاتی به دلیل پیچیده بودن و متغیر بودن آن در بازه‌های زمانی نیاز به یک متخصص و مشاور مالیاتی خبره دارد تا شرکت‌ها را در این مسیر یاری نماید. با مشاوره مالیاتی باری از دوش مدیران برداشته می‌شود و استرس کاری کاهش می‌یابد.

خدمات دریافت مشاوره مالیاتی آریا حساب

در این بین به دلیل عدم آگاهی‌های کافی بهتر است مشاوره مالیات بر ارث گرفته شود که باعث می‌شود تا کار در چارچوب مشخص شده انجام شود. مشاوران این حوزه به دلیل داشتن تخصص کافی در این زمینه می‌توانند مسیر پیش رو را هموار کنند. مشاور مالیاتی به عنوان حساب دار رسمی و یا نماینده مالیاتی ثبت شده که در امور قانونی مالیات و برنامه ریزی و مشاروه ی مالیاتی خبره است و در طیف گسترده ای به افراد و شرکت ها مشاوره می دهد. وکیل مالیاتی به کلیه قوانین، ضوابط و مقررات مالیاتی مسلط بوده و به کلیه استانداردهای تعیین شده توسط سازمان حسابرسی برای دفاع از پرونده ها و رسیدگی به پرونده های مالیاتی در دادرسی مالیاتی آشنایی دارد. ممکن نیست فردی با یادگیری تنها چند ماده از قوانین سازمان امور مالیاتی، شخص و یا کسب و کاری را از مشکلات مالیاتی خارج کند.

مشاور مالیات

بسیاری از مشکلاتی که یک شرکت در زمینه پرداخت مالیات با آن مواجه می‌شود، ناشی از تکمیل اشتباه اظهارنامه مالیاتی است. منظور از پشتیبانی مالیاتی چیست؟ یک کسب و کار از مجموعه‌ای از رده‌های شغلی مختلف تشکیل می‌شود. برخی از این رده‌های شغلی در حوزه اجرایی هستند و برخی دیگر نیز در حوزه امور مالی شرکت دخیل هستند. نخستین وظیفه یک مشاور مالیاتی در شرکت‌ها، تشریح مباحث و قوانین مالیاتی برای افرادی از شرکت است که در امور مالی دخیل هستند. به این ترتیب فرآیندهای مالی شرکت در راستای پرداخت مالیات کمتر جهت‌دهی می‌شود. وکیل مالیاتی یا مشاوره مالیاتی وکالتی پرونده مالیاتی شخص حقیقی یا حقوقی را در هیات های مالیاتی دنبال می کند سعی در رفع مشکلات مالی سازمان دارد.

  • بیشتر افراد اعم از حقیقی و حقوقی، نیز نیازمند یک مشاور برای انجام امور مالیاتی خود می باشند.
  • در صورتی که شخص پس از موعد مقرر مالیات خویش را پرداخت کنند، موجب تعلق جریمه‌ای معادل ۲.۵ درصد مالیات به ازای هر ماه دیرکرد در پرداخت مالیات خواهند بود.
  • مدیر مالی مسلط به قوانین مالیات قادر است به عنوان یک پشتیبان مالی و مالیاتی به شرکت مورد نظر خدمات مالی و مالیاتی ارائه کند.
  • وکیل مالیاتی یک کارشناس خبره و متخصص در دو حوزه مالیاتی است و در کلیه امور حسابداری، حسابرسی، ارزش افزوده، بیمه و حقوق و قوانین مالیاتی بسیار مجرب می باشد و علاوه بر مهارت در حسابداری، دانش کافی در علم حقوق دارد.

برای دریافت مشاوره مالیاتی و پاسخ سؤالات مالیاتی خود، می‌توانید به اینلینکمراجعه کنید. چند سالی هست که بخش عمده‌ای از بودجه کشور از محل “اخذ مالیات” تأمین شده و موضوعات مالیاتی به شدت در کسب و کارها تأثیرگذار شده‌اند. اگر بدون داشتن پرونده مالیاتی مشغول کسب درآمد هستید خبر خوبی برای شما نداریم.

شرکت حسابداری و خدمات حسابداری

اولین وظیفه مشاور مالیاتی، ارائه خدمات مشاوره به مدیران یک کسب و کار است. کارکنان بخش مالی هر شرکت یا سازمان، به تنظیم صورت‌های مالی می‌پردازند تا صورت‌های مالی خود را به شفاف‌ترین و دقیق‌ترین حالت ممکن تنظیم کنند. مؤسسه آقای مالیات، سال‌ها است در حال ارائه خدمات مشاوره به مؤدیان مالیاتی بوده و موفق شده با به روز نگهداری اطلاعات و علم مالیاتی در کنار کسب دانش روز، در این حوزه فعالیت داشته باشد. خدماتی که مشاور مالیاتی ارائه می‌کند شامل پیگیری کامل بخشنامه‌های مالیاتی، به کارگیری ماده‌ها و تبصره‌های مالیاتی برای حل مشکلات پرونده شما است. با کمک مشاور مالیاتی می‌توان از مزیت تسلط یک متخصص در امور مالیاتی برای رفع مشکلات بهره برد.