کاشت درخت خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان | nahalfa

باغبان‌های حرفه‌ای می‌توانند از همه این روش‌ها استفاده کنند، اما اگر تجربه‌ای در زمینه باغبانی و کشاورزی ندارید، بهتر است برای کاشت درخت سیب نهال آماده آن را بخرید و به روشی که در قسمت‌های قبل توضیح دادیم، در خاک بکارید. خاک‌های سست دیواره گودال را کنار برانید و درخت را داخل آن قرار دهید. وقتی درخت در جای خود محکم شد، مطمئن شوید نقطه‌ای که تنه درخت به ریشه‌ها متصل است، روی خاک قرار گرفته باشد. اگر ریشه‌های نهال در کیسه پیچیده شده‌اند تا هنگام جابه‌جایی آسیب نبینند، باید پیش از قراردادن نهال در گودال، این کیسه را جدا کنید تا ریشه‌ها آزاد باشند. فضایی که برای کاشت درخت انتخاب می‌کنید باید به‌اندازه کافی از ساختمان فاصله داشته باشد.

با کاشت صحیح و اصولی درخت به زنده ماندن آن کمک می کنید. این روند برای درخت کوچک و یا درختچه ها با درختان بزرگ کمی متفاوت است. اگر برای مقابله با فرسایش زمین درخت می کارید، درختانی را بکارید که بصورت ژنی سیستم ریشه قوی دارند و در باران یا طوفان از بین نروند. در این مرحله ما به شما توضیح می دهیم که ابتدا برای کاشت درخت چه کارهایی باید به ترتیب انجام دهید. مهر مشرق زمین درختکاری در ولایات فاریاب و هرات در کشور افغانستان به دست اهالی بومی منطقه… 10- حال می‌توانید همراه با خانواده و دوستان، با گذشت زمان، شاهد رشد درختی باشید که کاشته اید.

کاشت درخت خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان | nahalfa

پس از مدتی چاله آبگیر را با بیل صاف کرده و با روش هایی مثل شیاری و جوی و پشته ای درختان را آبیاری می کنیم. نهال های درختان همیشه سبز را بهتر است با ظرف منتقل کرده و در فاصله زمانی فروردین تا اردیلهشت کشت خرید نهال کنیم. 2- معمولاً شب قبل از کاشت، نهالها را در آب می‌گذارند تا ریشه‌ها به اندازه کافی آبگیری بکنند و رقابت اسمزی بین خاک و ریشه اگر بوجود آمد ریشه‌ها آب از دست نداده و خشک نشوند. اول با استفاده از تراز دستی یا دوربین، خطوط تراز و همچنین محل غرس نهال، مشخص می گردد.

  • یکی از عوامل بسیار مهم در موفقیت درختکاری، بسته بندی و انتقال از مراکز تولید نهال یعنی نهالستان، به منطقه مورد کاشت می باشد.
  • مهر مشرق زمین درختکاری در ولایات فاریاب و هرات در کشور افغانستان به دست اهالی بومی منطقه…
  • همانطور که قبلاً گفته شد زاویه بین شاخه‌ها و تنه نهال‌ باید به اندازه کافی باز باشد زیرا پس از گذشت چند سال زاویه مذکور کاهش خواهد یافت.
  • به همین دلیل خاک مناسب این درخت، خاکی با درجه PH بین 6.5 تا 7 بوده و درخت به در خاک‌های عمیق و لومی بهترین عملکرد را خواهد داشت و نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که خاک این درخت نباید سنگین باشد.
پس از کاشت نهال و سربرداری در ارتفاع حدود ۱۲۰ سانتی‌متری، در سال بعد شاخه‌های فرعی تولید می‌شوند که ۴-۳ شاخه مناسب تر را حفظ کرده و بقیه را حذف کامل می کنند. فاصله شاخه‌‌های فرعی بر روی تنه به علت سربرداری از ارتفاع بالاتر کمی بیشتر از روش جامی و حدود ۲۰ سانتیمتر است. در این حالت شاخه‌های فرعی انتخابی را در هر سال ۳۰ سانتی‌متر اجازه رشد داده و اضافی آنها سرزنی می‌شوند. در شکل شلجمی هر شاخه پر رشد و غالب را سرزنی کرده تا بدین طریق اجازه رشد به هیچ یک از شاخه‌های درخت به شکل تنه اصلی و پیشاهنگ داده نشود. لذا درخت در تمام جهات شاخه‌های قوی ایجاد کرده و محصول مناسبی نیز تولید می‌کند.

کاربرد اسید فولویک در علوم کشاورزی

کاشت درخت میوه در حیاط خانه یک روش هیجان انگیز برای تولید میوه است. به دلیل فضای محدودی که در اکثر باغ خانگی وجود دارد، انجام عملیات کشاورزی مانند هرس و دیگر مراقبت ها آسانتر است. میتوان درخت ها را در فاصله کمتری کاشت و حتی با استفاده از هرس صحیح اندازه آنها را کنترل و از داربست ها برای ساماندهی استفاده کرد. در فاصله زیاد نیز تعداد درخت در هکتار کاهش پیدا می کند و عملکرد کم و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست. گل انگیزی یعنی تولید جوانه های گل در درختان میوه که افزایش آن با نور است سپس باید فاصله را طوری تنظیم کرد که حداکثر نور به درخت بتابد تا هیدرات کربن بیشتری در برگ ها ساخته شود و این هیدرات کربن نقش مهمی در تولید میوه دارد. 8-پر کردن گودال را به پایان رسانده و درخت را کاملاً آبیاری کنید.

بهترین کود هایی که در کوددهی زمستانه میتوانید استفاده کنید